Newsletter
Tuoteluettelo > A/V Multimedia > Videoextenderit > SDVoE AV over IP > HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR
HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR
Kuva ei aina ole yksi yhteen tuotteen kanssa
HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR
VX-HDMI-4KIP-TX: HDMI 1.3, IR, RS232, rajoittamaton (lähiverkossa), Lähetin
VX-HDMI-4KIP-TX: HDMI 1.3, IR, RS232, rajoittamaton (lähiverkossa), Lähetin
VX-HDMI-4KIP-TX: HDMI 1.3, IR, RS232, rajoittamaton (lähiverkossa), Lähetin
VX-HDMI-4KIP-RX: HDMI 1.3, IR, RS232, rajoittamaton (lähiverkossa), Vastaanotin
VX-HDMI-4KIP-RX: HDMI 1.3, IR, RS232, rajoittamaton (lähiverkossa), Vastaanotin
VX-HDMI-4KIP-RX: HDMI 1.3, IR, RS232, rajoittamaton (lähiverkossa), Vastaanotin
 

HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR


Better 4K AV-over-IP extension, switching, and video walls.


  • Supports up to 4K UHD 4096 x 2160 @ 30Hz and 1920 x 1200 @ 60Hz and all 3D formats
  • Supports digital and analog audio embedding and extraction
  • 4K to 1080p downscaling
  • USB 2.0, bi-directional IR and serial
  • Any source to any screen over IP
  • Extend HDMI video and audio signals over a Gb Ethernet network
  • Create video walls up to 8x8 displays
  • USB 2.0 and USB HID support supports touchscreens and KVM capabilities
  • PoE power eliminates external power supplies
  • Maximum latency 2 frames or 33ms
  • Takuu: 3 Year Double Diamond™ Warranty (Standard)
   
Share |
  Tuote       Tuotekoodi   Hinta alv.0%   varastosaldo   Määrä  
HDMI 1.3, IR, RS232
rajoittamaton (lähiverkossa)
 
Vastaanotin
  HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR  
HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR
  VX-HDMI-4KIP-RX  
527,00 €
  99+    
 
Lähetin
  HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR  
HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR
  VX-HDMI-4KIP-TX  
527,00 €
  0    
Please order one MediaCento transmitter for each source, and one MediaCento receiver for each screen connected to your system. Order the MediaCento Controller, if you require Matrix Switch or Video Wall set-up.

Lisävarusteita

  Tuote     Tuotekoodi   Hinta alv.0%   varastosaldo   Määrä  
 
  Stereo Audio Cable - 3.5-mm - M/M, 1.5m
Stereo Audio Cable - 3.5-mm
  EJ110-0005  
3,95 €
  99+    
  MediaCento IPX Controller
MediaCento IPX Controller
  VSW-MC-CTRL  
948,00 €
  1    
  SFP, 1250-Mbps, Extended Temp., 1310-nm MM LC, 2-km - 1310-nm MM, 2km
SFP, 1250-Mbps, Extended Temp., 1310-nm MM LC, 2-km
  LFP412  
87,66 €
  0    
  SFP, 1250-Mbps, Extended Temp., 1310-nm SM LC, 10-km - 1310nm SM LC, 10km
SFP, 1250-Mbps, Extended Temp., 1310-nm SM LC, 10-km
  LFP413  
64,48 €
  99+    
  SFP, 1250-Mbps, Extended Temp., 1310-nm SM LC, 40-km - 1310nm SM LC, 40km
SFP, 1250-Mbps, Extended Temp., 1310-nm SM LC, 40-km
  LFP414  
141,00 €
  42    

Täydennä HDMI-over-IP Extender MediaCento IPX 4K, USB Audio Serial IR -ratkaisu näillä tuotteilla:

Lisätuotteet

Asiakkaat ostivat myös


 
Tapahtumat
Tuotelehtiset
Manuaalit
MediaCento IPX 4K - HDMI, USB, Serial, IR, Audio